close
تبلیغات در اینترنت
جنگ نرم

ترنم دخترانه

نویسندگان

ارتباط با مدیر

عفت


 

قال رسول الله - صلّي الله عليه و آله - : ايُّ اِمْرَاَةٍ تطيَّبتْ ثمَّ خَرَجَتْ من بَيتِها فَهِيَ تُلْعَنُ حتّي ترجَعَ الي بيتِها مَتَي ما رَجَعَتْ.

رسول خدا - صلّي الله عليه و آله - فرمودند: هر زني كه خود را خوشبو نمايد و از منزل خارج شود تا زماني كه بر مي گردد مورد لعنتِ (خدا و ملائكه) قرار مي گيرد.

«بحارالانوار، ج 100، ص 247»


هنرمندان و اذعان به حقیقت

چارلی چاپلین:

دخترم هیچ کس و هیچ چیز دیگر را در این جهان نمی توان یافت که شایسته آن باشد که دختری  ناخن پای خود را به خاطر آن عریان کند....برهنگی بیماری عصر ماست. به گمان من، تن عریان تو باید از آن کسی باشد که روح عریانش از آن توست.

 

 

آلفرد هیچکاک( کارگردان):

من معتقدم زن باید مانند فیلمی پرهیجان و پرآنتریک باشد بدین معنی که ماهیت خود را کمتر نشان دهد و بگذارد مرد برای کشف آنها بیشتر به خود زحمت دهد.

 

 

 

 


موذن

صداي موذن رابشنو!!!

روزي يكي ازشاگردان بوعلي سينا گفت:استاداگرشما  ادعاي پيامبري كنيد مي پذيرم وي چيزي نگفت تابامداد روزي به شاگردش گفت:بروكوزه ي آب راازايوان خانه بياور.هواسردوبرفي بود شاگردبهانه اي تراشيد ونرفت درهمان حال صداي اذان مي آمد.بوعلي گفت:يادت هست ميگفتي اگرادعاي پيامبري كنم مي پذيري؟آري استاد اكنون هم مي گويم.بوعلي ادامه داد:توباانكه مراازنزديك ديده اي وهم عصرمن هستي براي آوردن كوزه آب بهانه اي مي آوري ونمي روي اما صداي موذن رابشنو اوباآنكه پيامبررانديده درزيربرف به بالاي گلدسته مسجد رفته وبه پيامبري ايشان شهادت مي دهد.دراين حكايت رازفلسفه عشق به بزرگان دين به ويژه خاتم پيامبران نهفته است.اگرتشيع رامذهب عشق وشيفتگي بناميم به بيراهه نرفته ايم شاعرلن فارسي زبان عشق راكيميا ناميده اند.اگرعشق باشددل،دل است واگرنباشد آب وگِل است ودرقران كريم آمده:((اگرخدارادوست داريد امن پيروي كنيدتاخدادوستتان بداردوگناهانتان رابرايتان ببخشد)/دين ازما مي خواهد  به زندگي پديده هاي هستي وبه بزرگان دين عشق بورزيم اگراين عشق ريشه درشناخت داشته باشد به پيروي والگوپذيري آگاهانه مي انجامد واين كامل ترين شكل عشق است وتعبير عشق به ولايت ترجمان اين عشق است درزمانه ما اين عشق درحس انتظارحقيقي به ظهورحضرت حجت وعشق ورزي به عالمان پيراسته ي دين ومراجع تقليد به ويژه پيروي ازساحت ولي فقيه تجلي مي يابد

منبع:كتاب جاذبه ودافعه علي(ع)،استادمطهري


از مارک ها چه میدانیم؟

وقتی قصد خرید یه چیزی رو داریم همیشه اولین کاری که  میکنیم، بی بروبرگرد به سراغ اونی میریم که مارکش معرفه و میخوایم با این مارک به قول خودمون مد بدیم که من لباس فلاک مارک و میپوشم و..این جور چیزا متاسفانه بین خانم ها مخصوصا دخترای عزیز بیشتر به چشم میخوره، وقتی که به قول خودمون یه نگاه به ویترین مغازه ها میندازیم که خیلی هم شیکو پیک اند، دلمون یه هو میریزه و بدون اینکه به پولش و جنسش و... نگاه کنیم فوری میخریم، با خودمون میگیم مارکش فلان و مطمئن چرا که همه ازش استفاده میکنن.

واقعا چقدر تا به حال به مفهوم این ماراکا فکر کردین؟ اگه از من بپرسین من که میگم اصلا ذره ای هم تا به حال بهش فکر نکرده بودم.  

اولین مارکی که میخوام معرفی کنم مارک معروف و رایج

Adidas (All days I Dream at sex(

 هست این جمله ایه که میخوام منو از ترجمه اون معذور کنین، ولی میشه از اون کاملا برداشت کرد که اهداف شرکتش چیه ،

 در سال 1920 آدولف داسلر جوان بیست ساله آلمانی شروع به ساخت کفشهای بسیار زیبای ورزشی کرد و با این جرقه ، شرکت شرکتشروع به فعالیت کرد ،امروزه در بسیلری از کشورهای دنیا دارای شعبه و نمایندگی است .کارمندان این شرکت بیش از 13هزار نفر هستند. در اکثر رقابتها و تورنومترهای معتبر جهانی مانند المپیک به عنوان یکی از حامیان اصلی حضور دارد و این یعنی (من هنوز سر حرفم هستم وبخاطرش هزینه میکنم.)این شرکت دومین تولیدکننده لباسهای ورزشی در جهان می باشد سهام داران این شرکت بیشتر اسرائلی و یهودی می باشند.

 

 

دومین مارک،مارک

Nike

 هست که امروزه به عنوان یکی از بزرگترین تولی کنندگان پوشاک وتجهیزات در جهان شناخته میشود. در اصل در سال 1962 توسط فیلیپ نایت و بیل باورمن تحت نام در ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. در اواخر دهه 80 نایک شعار

Blue ribbon sport  را برای خود برگزید و آنرا به عنوان شعار تجاری در انحصار خود در آورد؛ نام کمپانی نایک از نام الهه پیروزی در یونان باستان گرفته شده است . لوگوی موبوطه در سال 1971 توسط کارولین دیویدسون طراحی شد ؛ منظور از این لوگو بالهای الهه پیروزی است. این بالهای مجرد طراحی شده آرم بسیار بامعنایی برای کمپانی تولید کننده کفشهای ورزشی میباشد. چندی پیش این شرکت آمریکایی در اقدامی عجیب اسم جلاله الله را بر روی کفش های ورزشی خود قرار داد البته این کار در کنار نوشتن جمله لا اله الا الله در زیر کفشهای خود، باز هو رنگ بوی غیر اسلامی خود را بیشتر به رخ ما کشید.

با خوندن این چیزا و فهمیدن قصد و اهداف این کمپانی ها تازه میفهمم که جنگ نرم که میگیم یعنی چی واقعا ما چقدر تحت تاثیر دنیا برون خودمون قرار گرفتیم؟ . کافیه که واقعا چشمامونو باز کنیم دنیای اطرافمونو واقع بینانه بنگریم.

البته چندتا از ماراکای دیگه هم هستن که انشالله اگه توقیق باشه حتما میارمش رو سایت.

صلوات بر دخت نبی اکرم فراموش نشه.


درد حسین...

 یادمه یه روز توی یکی از جلسات نهاد رهبری  دانشگاهمون داشتیم علت حضور به ظاهر کم رنگ دانشجوها رو تو نماز جماعت ظهر بررسی میکردیم با کلی جر وبحث به یه چیزایی رسیدیم متاسفانه وقت شروع کلاسم بود و باید جلسه رو ترکش میکردم این موقع بود که یکی از بچه هامون علت این حضور کم و ایمان ضعیف بچه ها مطرح کردن ...متاسفانه بنده که کلا حرف بی دلیل و منطق قبول نمیکنم بر خلاف میلم مجبور شدم سکوت کنم و جلسه رو ترکش کنم تمام حواسم تو این بود که تو جلسه بعدی حتما یه سوال ازش بپرسم تا ثابت کنه که دانشجو هامون ایمانشون ضعیفه ...

خلاصه بگم حضور پرشور مردم امروز به خصوص جوانان منو به این فکر انداخت تا  نه تنها برا اون خواهر عزیزم بلکه به همه اونایی که فکر  می کنن جوانای امروزه دیکه دهه شصتی نیستن و کفش بی اعتنایی به دین را پا کرده و بر اسبان بی غیرتی سوار شدند..بگم  من جوان ،امروز با چشمان خودم دیدم آنانی را که با عشق آمده بودند ، با تمام دل و جانشان .برای امامشان سینه میزدند .با چشمان اشک آلودشان نام لبیک یا حسین سرزبانشان  داشتند کجای این عشق ،جوان دهه شصت را می طبد ....درسته..من باور دارم عشق حقیقی جوانای اون  دوران رو.. اما مگر ما فرزندان همانها نیستیم ..همانهایی که خودشان برایمان آموختن که مکررا به یاد داشته باشیم "آنان که رفتن کارحسینی کردن ، آنان که ماندن باید کار زینبی بکنن"

حال من جوان دهه هفتادی  موظفم سخنان بزرگ مرد زمانم را آویزه گوشم کنم تا هم اکنون که با عشقم این عرصه را برگزیدم کار زینبی بکنم  وبدانم که به قول استاد بزرگم دکتر شریعتی حسین  بیشتر از آب تشنه لبیک بود ، باید افکارم را با تفکر حسین بسازم تا اجازه ندهم به جای افکارش بزرگترین دردش را بی آبی بنامتد.

درسته خودم میدونم که خوب ننوشتم اما خواستم اینو به اونایی که ظاهر و میبینن بگم از امام حسین باید عبرت بگیریم نشان زخم های حسین یا تشنگی اش درد نبود که چشم ببندیم و آنها را ببیبنیم بلکه درد او درد اندیشه هاو ایمان و باور نکردن آنها توسط جاهلان بود.

اینایی که گفتم همش حرفای دل خودم بود خیلی مایلم نظراتتونو راجب این متن بدونم دوست داشتین تو نظرسنجی شرکت کنین.

التماس دعا


فمنیسم

با سلام خدمت عزیزان بازدیدکننده ، قبل هر چیز از دوستان عذر خواهی می کنم به جهت اینکه دسترسی محدود به اینترنت دارم مجبورم فایلای pdf در اختیارتون بزارم . از اونجایی هم که تصمیم داریم وبو یه خورده دخترونه ترش کنیم برای همین از این به بعد انشاالله روی مساءلی که مربوط به خانم هاست متمرکز میشیم .

امروز و به معرفی یه مکتب سیاسی زنانه ( فمنیسم ) می پردازم امیدوارم این فایل برای آشنایی مختصر دوستان بتونه مفید وافع بشه.

فمنیسمکلیک کنید

صلوات بر دخت گرامی نبی اکرم فراموش نشه....

 

 


فرمانده اصلی ما خدا و امام زمان است...

شهید مهدی باکری

هرگاه خداوند متعال، مقاومت ما را دید، رحمت خود را شامل حال ما می گرداند. اگر از یک دسته 22نفری، یک نفر بماند باید همان یک نفر مقاومت کند و اگر فرمانده شما شهید شد ،نگویید فرمانده نداریم و نجنگیم که این وسوسه شیطان است. فرمانده اصلی ما خدا و امام زمان(عج) است.

منبع: قاب های عاشورایی 1